Koncert „W drodze do wolności”

Termin i miejsce wydarzenia:
16.11.2018 (piątek), godz. 11:00
Urząd Miejski w Słupsku (sala nr 211)
Plac Zwycięstwa 3
76-200 Słupsk
Wstęp wolny


 

W imieniu Fundacji Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Radius”  oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku  zapraszamy do udziału w koncercie pieśni i piosenek patriotycznych pn. „W drodze do wolności”.
Koncert  upamiętniający jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się 16 listopada 2018 o 11.00 w sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku.
Wydarzenie ma charakter otwarty, międzypokoleniowy i integracyjny. Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Słupska i okolic; dzieci, młodzież, dorosłych, seniorki i seniorów, osoby sprawne i z niepełnosprawnościami. Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni legionowe, pieśni z okresu międzywojnia, piosenki partyzanckie i powstańcze z okresu II Wojny Światowej, a także tzw. piosenki antysystemowe śpiewane w PRL. Wśród artystek i artystów pojawią się między innymi Grzegorz Chwieduk, Patrycja Baczyńska, Piotr Staszewski, Teresa Ławecka, Chur Epifania z Wrześcia oraz Wojskowy Zespół Wokalny „Wiarusy”. Organizatorzy pragną skupić się na więziach, które łączą Polki i Polaków, niezależnie od różnic.
Projekt „W drodze do wolności – spotkania z historią przybliżające najnowsze dzieje Pomorza osobom z niepełnosprawnościami” – zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.