„Przedwiośnie”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
16.11.2018 (piątek), godz. 19:00
Teatr Wybrzeże
ul. Św. Ducha 2
80-834 Gdańsk
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.
Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu:
502-756-973 lub mailowo:
zapisy@teatrwybrzeze.pl.

 

Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W piątek, 16 listopada o godzinie 19:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy spektakl PRZEDWIOŚNIE Stefana Żeromskiego w reżyserii Natalii Korczakowskiej.
Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w poniedziałek, 12 listopada o godzinie 19:00 w Czarnej Sali.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O WARSZTACIE DO SPEKTAKLU PRZEDWIOŚNIE

PRZEDWIOŚNIE – Dorosły obywatel?
Dojrzewać można na wiele sposobów. Co to znaczy być dorosłym obywatelem? Czy polityka i współczesna młodzież mają ze sobą coś wspólnego? PRZEDWIOŚNIE Stefana Żeromskiego to powieść o różnych rodzajach dojrzewania. Zagadnienia z pozoru odległe dotykają nas bardziej, niż moglibyśmy przypuszczać. W trakcie zajęć będziemy twórczo zgłębiać wymienione tematy poprzez teatr, pracę z tekstem i …sznur.
Warsztat poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Warsztat przystosowany dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem:
zapisy@teatrwybrzeze.pl

 

O SPEKTAKLU

Rewolucja? Wojna? Zmiana? Coś. „Istotne wydarzenie o charakterze wstrząsowym”. Dojrzewa, budzi się do życia – straszy. Czy historia musi się powtarzać – i jako tragedia, i jako farsa? Czy znowu doszliśmy do takiego momentu naszej historii, w którym rozczarowanie, niezadowolenie, o b u r z e n i e wyleją się na ulice i uformują rewolucyjny pochód? Jak daleko tym razem ten pochód się posunie i kto, z jakimi hasłami stanie na jego czele? I przeciw komu? Można oczywiście udawać, że nic takiego się nie dzieję i że „jakoś to będzie”. Ale to nieprawda, co mówią w serialach, że „winter is comming”. Zima już była. Przeżyliśmy ją, przespaliśmy. Teraz nadchodzi wiosna. Ale zanim nadejdzie, zanim to „Coś” ostatecznie zakwitnie i dojrzeje mamy jeszcze ten krótki moment, w którym można jeszcze coś zrobić, „Coś” przyciąć, o coś zadbać. Mamy przedwiośnie.