„Od Wesela do Wesela”

Spektakl z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
29.10.2018 (poniedziałek), godz. 10:00
Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1
81-354 Gdynia
Wstęp: 30 zł.
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632

Przedstawienie w ramach projektu „Teatrosfera bez barier” realizowanego we współpracy z Fundacją Kultura bez Barier. Projekt jest realizacją podstawowej dewizy Fundacji o zapewnieniu ciągłej oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami. Udostępnienie spektakli teatralnych z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących, a także napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy pozwala na uczestnictwo w kulturze osobom z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

 

Napisany przeszło sto lat temu przez Wyspiańskiego dramat wciąż zadaje nam, Polakom te same niewygodne pytania. Czy Poeta i Dziennikarz wreszcie będą umieli na nie odpowiedzieć? Czy podejmą się powierzonej im przez Duchy misji? A może ponownie skażą nas na kolejne stulecie podrygiwania w takt chocholego tańca?
Esencjonalna adaptacja „Wesela” autorstwa Ewy Ignaczak, jak w soczewce skupia naszą uwagę na zadaniach, które społeczeństwo stawia przed intelektualistami i artystami. Na tym, by porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet. Ale czy to wystarczy by uwolnić się spod dyktatu Chochoła?