„Brat naszego Boga”

Spektakl z udziałem niewidomych i słabowidzących aktorów
Termin i miejsce wydarzenia:
18.10.2018 (czwartek), godz. 19:00
Wojewódzki Dom Kultury im Józefa Piłsudzkiego
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25-033 KIELCE
Tel. (41) 365-51-00
Wstęp: 40 zł.

 

18 października o godz. 19.00 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach będzie można obejrzeć niezwykły spektakl „Brat naszego Boga” zrealizowany na podstawie dramatu Karola Wojtyły i wyreżyserowany przez krakowskiego aktora Artura Dziurmana. Razem z aktorami profesjonalnymi na scenie występują aktorzy niewidzący i słabo widzący. Inicjatywa ta jest objęta honorowym patronatem Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Spektakl „Brat naszego Boga”, którego premiera odbyła się w kwietniu 2009 roku, został zrealizowany w ramach projektu „Pełnosprawny – Niepełnosprawny”. Główną rolę gra w nim aktor Teatru Słowackiego Maciej Jackowski. W dwudziestoosobowej obsadzie są jeszcze dwie profesjonalne aktorki – Magdalena Sokołowska oraz Iwona Chamiec. Pozostali artyści to uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Scena Moliere” z Krakowa. Reżyserii i adaptacji sztuki podjął się krakowski aktor teatralny i filmowy Artur Dziurman.
Spektakl jest multimedialnym kolażem – sceny teatralne przeplatane są w nim z sekwencjami filmowymi, łączącymi różne miejsca akcji i płaszczyzny czasowe w dramacie. Zdjęcia powstawały w opactwie Ojców Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu oraz w Parku im. W. Bednarskiego w Krakowie.
Na spektakl „Brat naszego Boga” zapraszają Państwa Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie ze Stowarzyszeniem „Scena Moliere” w Krakowie i Kurią Biskupią.