„Sąsiedzi”

Oprowadzanie z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
16.10.2018 (wtorek), godz. 17:00
Pawilon Cepelii
ul. Marszałkowska 99/101
00-693 Warszawa
Wstęp: 1/2 zł.
Obowiązują zapisy pod adresem:
marta.maliszewska@artmuseum.pl

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Sąsiedzi”, zorganizowanej w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

 

Ekspozycja w Warszawie może być czytana jako zbiór różnorodnych postaw artystycznych na bieżąco odnoszących się do procesów społecznych aktualizowanych poprzez obecność nowych sąsiadów. Składową tych głosów są również wypowiedzi dotyczące sytuacji na Ukrainie wywołanej rozczarowaniem polityką, tlącym się konfliktem zbrojnym, jak również rozpędzoną polityką dekomunizacyjną i rozkwitem ruchów nacjonalistycznych.

Spacer poprowadzą Marta Przasnek i Zuzanna Zasacka.

 

Marta Przasnek

studentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii. Realizuje program studiów drugiego stopnia na kierunkach historia sztuki i filozofia, uczestniczy w programie „Między Wschodem a Zachodem – historia kultury i myśli”, współprowadzonym przez uniwersytety w Warszawie, Kolonii, Moskwie i Belgradzie. Od września 2015 roku współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie prowadzi oprowadzania i warsztaty dla osób dorosłych. Od 2013 roku opracowuje również teksty audiodeskrypcji dla Muzeum oraz dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

 

Zuzanna Zasacka

absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej prowadzi warsztaty dla dzieci młodzieży i oprowadza po wystawach. Prowadzi też warsztaty w Zachęcie i Królikarni. Od lat pracuje jako instruktorka narciarstwa.