Tematyczna książka dotykowa – warsztaty rodzinne z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
11.03.2023 (sobota)

  1. • godz. 11:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 4–7 lat
  2. • godz. 13:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat

Barbara
ul. Świdnicka 8B
50-067 Wrocław
Aby wziąć udział w wydarzeniu, wypełnij formularz!
Po wypełnieniu formularza otrzymacie wiadomość z linkiem do zakupu biletów – koszt udziału w zajęciach wynosi 25 zł – bilet jest ważny dla jednego dziecka i rodzica/opiekuna, a także asystenta.


 

W marcu zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których stworzymy wyjątkowe książki!
? Bywalcy Barbary doskonale znają warsztaty z Kasią Bury, ale dzięki projektowi „Rodzinnie w Barbarze – dostępność we Wrocławskim Instytucie Kultury” możemy do wspólnych działań zaprosić również osoby z niepełnosprawnościami. ? Nasze marcowe spotkanie zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – zarówno dzieci, jak i rodziców czy opiekunów! Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli poznać nowych miłośników działań wielkoformatowych!
? Razem z prowadzącą zajęcia, Kasią Bury, na dobry początek porozmawiamy o naszych zainteresowaniach. Zastanowimy się, co i dlaczego lubimy, a także, czy możemy nazwać się specjalistami od dobrej zabawy, konstruowania z tektury i papieru albo sztuki.
To właśnie nasze ulubione dziedziny staną się inspiracją dla książek, które tworzyć będą uczestnicy warsztatów. Skorzystamy z przeróżnych materiałów, nie tylko tych plastycznych! 11 marca w Barbarze powstaną prawdziwe dzieła sztuki.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich – zarówno dzieci, jak i rodziców czy opiekunów z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.
Zajęcia poprowadzi Katarzyna Bury / Tekturowo – psycholożka, pedagożka i animatorka kultury. Prowadzi wielkoformatowe laboratoria artystyczne we wrocławskich instytucjach kultury.
Warsztaty realizowane są w ramach przedsięwzięcia grantowego „Rodzinnie w Barbarze – dostępność we Wrocławskim Instytucie Kultury”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.
Organizatorem spotkania jest Wrocławski Instytut Kultury. Nowa miejska instytucja, w której znajdziecie działania mające na celu wspieranie inicjatyw, rozwój kompetencji, tworzenie sieci współpracy i organizowanie wydarzeń eksplorując rozmaite kulturalne nisze. To właśnie m.in. w Barbarze realizowane są aktywności programowe Instytutu.