„Balladyna” – spektakl z audiodeskrypcją + wydarzenia towarzyszące

Termin i miejsce wydarzenia:
27.11.2022 (niedziela), godz. 14:00
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego
ul. Nowy Rynek 11
09-400 Płock
Bilety na spektakl można zakupić w kasie teatru w godzinach pracy kasy biletowej.
Bilet dla osoby ze szczególnymi potrzebami w cenie  20 zł. Bilet dla przewodnika osoby niewidomej – 0 zł.  Aby zakupić bilety należy w kasie okazać legitymację upoważniającą do zakupu biletu dla osoby ze szczególnymi potrzebami tj. legitymację osoby z niepełnosprawnością lub orzeczenie o niepełnosprawności. Warto powołać się na hasło „Teatr dostępny”.


 

Program spotkania:

14.00 – 15.00 Spotkanie w górne foyer teatru. Niecodzienny spacer sensoryczny po przestrzeni Teatru umożliwiający doświadczenie różnymi zmysłami elementów materialnych nawiązujących do spektaklu, np. scenografii, kostiumów oraz wprowadzenie do spektaklu wygłoszone przez reżysera spektaklu Marka Mokrowieckiego
15.00-15.45 Poczęstunek  (górne foyer), rozdanie aparatów do audiodeskrypcji.
15.45 Wejście na widownię i wysłuchanie wstępu do spektaklu z audiodeskrypcją.
16.00 -18.15 Spektakl „Balladyna” z audiodeskrypcją ( czas trwania 135 min).
W przerwie spektaklu na górnym foyer będzie czekał na widzów scenograf Krzysztof Małachowski i reżyser Marek Mokrowiecki, z którymi będzie można porozmawiać o przedstawieniu.

O spektaklu „Balladyna”

O dochodzeniu do władzy. O szczerych chęciach i czystych sercach. O miłościach bezinteresownych i wyrachowanych. O zemście i manipulacji. O poczuciu wyższości, które maskuje poczucie niższości. Plejada charakterów i polskich cech narodowych pokazana w krzywym zwierciadle romantycznego dramatu.
Alina i Balladyna ruszą do lasu po dzban malin, ale z czym wrócą? Po co w ogóle tam idą? Sprawa nie jest tak oczywista, jak szkolne interpretacje dramatu. Idą po władzę? Po zmianę warunków życia? Czy nienawidzą się wzajemnie czy po prostu wiedzą, że obu się nie uda?
I co to wszystko mówi o historii Polski?
Te pytania zadamy sobie w realizacji Balladyny, której premierą świętujemy Rok Romantyzmu Polskiego 2022.