Ogłoszenie: Zgarnij minigrant i zrealizuj działanie na rzecz naszej fundacji!

Jesteście grupą aktywnych wolontariuszy z pasją i pomysłami? Chcecie działać na rzecz Fundacji Misja i Rozwój – MIR i realizować autorskie działania, ale brakuje Wam wsparcia finansowego?
Mamy rozwiązanie dla Was! Minigranty!
Fundacja Misja i Rozwój – MIR ogłasza konkurs na inicjatywy wolontariackie, w ramach których sfinansuje min. 4 autorskie pomysły zgłoszone przez wolontariuszy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Indywidualni wolontariusze lub zespoły wolontariuszy, złożone z min. 2 osób z wyznaczonym, pełnoletnim liderem, które do 18.11.2023 r. prześlą na adres e-mail: beata.jagielska@mir.org.pl lub osobiście złożą swoją koncepcję inicjatywy za pośrednictwem załączonego Formularza wniosku konkursowego „Minigranty na inicjatywy wolontariuszy”. Inicjatywy zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze z nich otrzymają dofinansowanie na realizację w kwocie 600 zł.

Jakie działania zostaną dofinansowane?

W ramach minigrantów wsparte zostaną nowatorskie i kreatywne działania na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych lub dzieci.
Co należy zrobić?

  1. Zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu
  2. Zapoznać się z załączonym Regulaminem konkursu „Minigranty na inicjatywy wolontariuszy”.
  3. Zgłosić swój pomysł za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Minigranty na inicjatywy wolontariuszy” do dn. 18.11.2023 r. drogą e-mailową, w tytule wiadomości wpisując „Minigranty wolontariuszy”.
  4. Skonsultować wszelkie wątpliwości i pomysły z koordynatorem konkursu Beatą Jagielską – beata.jagielska@mir.org.pl.

Do pobrania:

Minigranty – Formularz zgłoszeniowy

Karta oceny minigrantów

Regulamin minigrantów

Wzór sprawozdania

Wzór umowy

Komunikat Informacyjny: Lista Laureatów Mini Grantów w Ramach Programu „Wolontariat dla lepszego jutra”

ogłaszamy listę laureatów mini grantów w kwocie 600 zł w ramach realizacji zadania „Wolontariat dla lepszej przyszłości”. Program ten jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, w programie „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”.
Oto lista wnioskodawców, którzy uzyskali pozytywną ocenę:

  1. Beata Ostrowska – Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, powiat płocki
  2. Anna Rychter – Radom
  3. Emilia Sałata – Wolontariuszka, powiat płocki
  4. Andrzej Zarębski – Radom

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Wasze zaangażowanie i poświęcenie dla lokalnych społeczności są nieocenione. Dziękujemy za Waszą ciężką pracę i oddanie sprawie wolontariatu.
Życzymy Wam dalszych sukcesów i inspirujących inicjatyw na rzecz lepszej przyszłości!