Gry planszowe

Reversi

Reversi, inaczej Othello to gra planszowa dla dwóch osób, rozgrywana przy pomocy 64 białych i czarnych pionków na planszy o wymiarach 8 na 8 pól, podobnie jak w szachach i warcabach. Należy do kategorii gier strategicznych, wymagających myślenia perspektywicznego, charakteryzujących się szybkimi zmianami sytuacji i wyników.

Chińczyk

Chińczyk to gra planszowa przeznaczona dla dwóch, trzech lub czterech osób, stanowiąca modyfikację starożytnej gry hinduskiej pachisi. Zasady Chińczyka są proste. Uczestnicy otrzymują po cztery pionki, które dzięki szczęśliwym rzutom kostki muszą jak najszybciej doprowadzić do celu. Ale uwaga, każdy krótko przed metą może zostać strącony do pozycji wyjściowej! Chińczyk jest klasyczną grą losową, chociaż można w nim stosować pewne taktyczne posunięcia. Chińczyk może być znakomitą rozrywką dla całej rodziny.

Warcaby

Któż z nas nie lubi grać w warcaby? Wydaje się, że to bardzo prosta gra – rzeczywiście jej zasady są banalne. Co jednak w sobie ma, że tak chętnie do niej powracamy? Magia warcaby trwa już od XII wieku, a kolejne pokolenia z wypiekami na twarzy siadają przy planszy starając się zbić jak najwięcej pionów przeciwnika i dojść do ostatniej linii, gdzie zwykły pionek staje się damką. Rozgrywka odbywa się na 100 polowej planszy. Pionki i pola planszy są oznakowane tak, aby niewidomy mógł rozróżnić ich kolor.