Laski dla niewidomych

Laska składana identyfikacyjna grafitowa

Dostępne długości od 90 do 160 cm

Laska składana indentyfikacyjna grafitowa: przeznaczona głównie dla osób słabowidzących, które chcą być rozpoznawalne w trudnych sytuacjach, lecz nie muszą używać laski do samodzielnego poruszania się.

Laska składana grafitowa (orientacyjna)

Biała laska kanadyjskiej firmy Ambutech. Solidna i wytrzymała. Jest zaopatrzona w wygodną prostą rączkę. Zapewnia komfort użytkowania oraz wyczucie przeszkód oraz podłoża.

Laska sztywna grafitowa (orientacyjna)

Laska jednoczęściowa, grafitowa Ambutech Mobility jest solidna i wytrzymała. Zaopatrzona w wygodną, okrągłą rączkę wykonaną z wybranego materiału. Zapewnia komfort użytkowania oraz doskonałe wyczucie przeszkód i podłoża. Jest znacznie sztywniejsza niż laski aluminiowe. Występuje w wariantach długości od 90 do 190 cm.

Laska składana sygnalizacyjna aluminiowa

Laska składana sygnalizacyjna aluminiowa: dla osób używających białej laski okazjonalnie, do sygnalizowania otoczeniu problemów ze wzrokiem.

Laska składana aluminiowa (orientacyjna)

Laska Ambutech Mobility, składana, aluminiowa jest skonstruowana z aluminiowych rurek, wzmocnionych podwójną linką. Jest tradycyjną, mocną, solidną i powszechnie stosowaną białą laską. Jej unowocześniona konstrukcja umożliwia precyzyjne wyczuwanie nawierzchni. Laska jest łatwa w składaniu i rozkładaniu, została także wyposażona w wygodną, okrągłą rączkę. Występuje w wariantach długości od 90 do 190 cm. Nowy, stożkowy kształt przegubu wykonany jest z anodyzowanego aluminium, dzięki czemu zapewnia lepszą przenikalność dotyku, chroni elastyczność i zapewnia wygodne dopasowani

Laska sztywna grafitowa (orientacyjna)

Mocna, solidna i unowocześniona konstrukcja aluminiowej laski Ambutech Mobility charakteryzuje się dużą żywotnością i umożliwia precyzyjne wyczuwanie nawierzchni i przeszkód. Laska została wyposażona w wygodną rączkę. Występuje w wariantach długości od 90 do 190 cm.

Laska składana z włókna szklanego (orientacyjna)

Laska składana z włókna szklanego to laska o wyjątkowej trwałości, nieco cięższa niż laski grafitowe.

Laska sztywna z włókna szklanego (orientacyjna)

Biała laska należąca do cięższych, bardzo sztywna i wytrzymała.

Laska Ambutech Support, aluminiowa, podpórcza

Laska jest przeznaczona dla osób niewidomych i starszych, u których występują problemy motoryczne.


Wybór końcówek

Do laski dołączona jest końcówka typu Marshmallow. Chcąc zapewnić niewidomym większy komfort użytkowania lasek Ambutech istnieje możliwość zakupu końcówki innego typu, zgodnej z upodobaniami użytkowników.

Dostępne końcówki:

  • Marshmallow – nylonowa końcówka w kształcie małego walca o długości ok. 3,5 cm i średnicy 2,5 cm; laska jest standardowo wyposażona w tę właśnie końcówkę
  • High Mileage – końcówka o kształcie identycznym jak końcówka Marshmallow, lecz wykonana z wytrzymalszego materiału; zapewnia 2-3 krotnie dłuższe użytkowanie
  • Pencil – końcówka w kształcie cienkiego, wydłużonego walca; długość końcówki: 5 cm, średnica: 1 cm
  • Metal Glide – końcówka w kształcie małego stożka zakończona metalową okrągłą płytką o średnicy około 27 mm i grubości około 4 mm
  • Rolling Ball – końcówka obrotowa (typu roller) w kształcie kuli o średnicy około 5 cm
  • Marshmallow Roller – końcówka obrotowa (typu roller) w kształcie walca o długości i średnicy wynoszącej około 3 cm