Dostępność projektu e-Urząd Skarbowy

W tej niezwykłej podróży na rzecz dostępności i równości, przedstawiciele Fundacji Misja i Rozwój zostali zaproszeni do udziału w prestiżowej konferencji pod nazwą „Publiczna prezentacja projektu e-Urząd Skarbowy”. Wydarzenie odbyło się 19 czerwca 2019 roku w siedzibie Ministerstwa Finansów i stanowiło krok milowy w dążeniu do ułatwienia życia osobom niewidomym i niepełnosprawnym.
e-Urząd Skarbowy, będący projektem Ministerstwa Finansów, zapowiadał rewolucję w sposobie, w jaki obywatele załatwiają sprawy podatkowe. To serwis informacyjno-transakcyjny, który umożliwia zalogowanym podatnikom dostęp do istotnych informacji podatkowych oraz online załatwianie wszelkich spraw urzędowych związanych z podatkami. Wszystko to bez wychodzenia z domu i zbędnego stresu.
Jednakże, Fundacja Misja i Rozwój podjęła wyjątkowe wyzwanie podczas tej konferencji. Naszym głównym celem było zapewnienie, że e-Urząd Skarbowy stanie się miejscem dostępnym dla wszystkich, w tym również dla osób z dysfunkcją wzroku. Nasze zaangażowanie polegało na weryfikacji projektu Ministerstwa Finansów pod kątem dostępności i użyteczności dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.
Podczas konferencji, nasza delegacja aktywnie uczestniczyła w dyskusjach, przedstawiając sugestie i rekomendacje mające na celu ulepszenie projektu e-Urząd Skarbowy, tak aby stał się przyjazny dla osób niewidomych. Nasza misja polegała na zapewnieniu, że niewidomi podatnicy będą mieli równy dostęp do usług podatkowych, a korzystanie z e-Urzędu Skarbowego nie będzie stanowiło dla nich barier.